AKMENYS TINKANTYS VIDINIAM DARBUI SU BAIMĖMIS
-
Baimė yra emocija, kuri pavojingose situacijose mus išbudrina ir padaro sąmoningus, kad galėtume greitai veikti. Tuo metu antinksčiai išskiria hormoną adrenaliną, padidinantį bendrąjį pasiruošimą veikti. Tokiomis situacijomis baimė yra prasminga ir reikalinga, nes ji užaštrina pojūčius, o mūsų dėmesį nukreipia į aktualujį įvykį.
Tačiau baimė praranda bet kokią prasmę, jeigu nėra jokio staigaus pavojaus. Vis dėlto daug žmonių gyvena nuolatinėje baimėje dėl galimų pavojų. Jos, viena, kyla iš buvusių neigiamų patirčių, o antra, yra maitinamos kasdienio neigiamų pranešimų srauto, kuriuo mus dosniai apdovanoja žiniasklaida. Šiuo atveju baimė turi aiškiai neigiamus poveikius, nes ji imituoja pavojaus būseną, net jei jo nėra, ir taip skatina neadekvačius poelgius. Ekstremaliais atvejais prieinama iki prievartinio elgesio arba gąsdinančių kūno pojūčių (susijaudinimas, neišvengiamumo jausmas, panika, širdies daužymasis, oro trūkumas).
Lengvos baimės formos įveikiamos įgyjant žinių apie tai, kas gąsdina (nežinomybės baimė) arba žiūrint į dalyką ar situaciją tiesiai, konfrontuojant su ja, t.y. ištveriant ir pažvelgiant jai "tiesiai į akis". Tačiau šiuo atveju jau turi būti žinoma, su kuo baimė susijusi. Tokiai konfrontacijai būtinai drąsai rasti galima pasitelkti akmenis.
Nuo vadinamųjų "iracionalių baimių", t.y. baimių be objekto, be atpažįstamo ryšio su tam tikra priežastimi ar sukėlėju, minėtos galimybės, žinoma, nepadės. Čia baimė atsiranda dėl buvusių patirčių sumos, kuri formuoja pasyvią, labai atsargaus gyvenimo poziciją. Šiuo atveju reikia stoti akis į akį prieš praeitį ir su psichoterapine pagalba panaikinti ankstesnių neigiamų patirčių įtaką dabartinei dvasinei būsenai.
Tik taip galima ilgam išgydyti iracionalias baimes. Kadangi psichoterapinis procesas taip pat reikalauja tam tikro sugebėjimo pasipriešinti galima naudoti tam padedadnčius akmenis.
Apibendrinant galima pasakyti, kad chroniškų arba iracionalių baimių problemą galima išspręsti tik sąmoningu darbu ir prireikus psichoterapine pagalba. Gydomieji akmenys nepadės išvengti šio darbo, tačiau jie gali palengvinti procesą sustiprindami sugebėjimą priešintis.
AMAZONITAS padeda nuo staiga užklumpančių baimių. Jis ypač tinka tada, kai jaučiatės galingo likimo auka. Amazonitas stiprina nepriklausomybę bei pasitikėjimą gyvenimu.
DIUMORTERITAS padeda nuo lengvų baimės formų, suteikdamas atsipalaidavimo ir lengvumo. Jis leidžia bauginančius dalykus išgyventi ne taip rimtai ir gąsdinamai, o savo gyvenimą valdyti žaismingiau.
RODONITAS padeda nuo likimo smūgių, praradimų, sužeidimų, smurto, pavojaus ir mirties baimės. Jis švelnina stiprias iracionalias baimes. Tipiškos priežastys jam naudoti yra stiprus apsaugos poreikis arba pakankamas kalbėjimas apie turimas baimes, tuo jų nepalengvinant.
RUTILO KVARCAS padeda, kai bijoma savų klaidų ir šešėlinių pusių ar konkrečių kenksmingų poelgių atskleidimo. Tipiška taip pat yra baimė prarasti kontrolę. Dažniausia čia tendencija slėpti bet kokią baimę ir užsisklęsti. Tokio pobūdžio užspaustos baimės dažnai pasireiškia spaudimu krūtinėje.
SUGILITAS padeda nuo visų baimės rūšių, net nuo sunkių iracionalių baimių. Jis skatina drąsą, reikalingą pasipriešinti nemaloniems dalykams ir situacijoms. Be to, sugilitas padeda be kompromisų išspręsti konfliktus.
Visi išvardyti akmenys ilgesnį laiką turi būti nešiojami kaip apyrankės, vėriniai, pakabučiai, pragręžti ir nepragręžti būgninukai arba papuošalai. Dažniausiai baimės nedingsta staiga, todėl akmenų poveikiui ir atitinkamam sąmonės procesui turi būti suteikta pakankamai laiko.
Informacija pateikta pagal Michael Gienger knygą "Gydomųjų akmenų vaistinė".